BİLGİ VE SİPARİŞ HATTI:

Uzamax ile Boy Uzatmak

Uzamax , Boyunuzun daha uzun olmasını istemez misiniz? Boyu kısa insanların geneli boyunu takıntı haline getirenler için iyi bir haberimiz var.boy uzatmak Boyunuzun uzamasına katkıda bulacak önerileri şu şekilde sıralayabiliriz.

-Boy uzamasını belirleyen faktörler nelerdir?

Çocuklarda ve bebeklerde boy uzaması genetik ve çevresel etkilerin karmaşık bir bileşimi olarak belirlenir. Bir insanın boyunun ne kadar olacağını bilim adamları şu şekilde formüle etmiştir:

Boyun uzaması için gerekenler:

(Genel Etkenler+Büyüme Hormonları + Beslenme) – Stres

 

-Boy uzaması neden durur?

Boy uzamasının durmasındaki en önemli etmen şüphesiz ki genetik etmenlerdir. Bir gencin boy uzamasının ne zaman duracağı genetik programında şifrelidir. Boy uzamasının durma süresi genlerin yanı sıra beslenme ve büyüme hormonlarının salgı düzeyi ile de yakından alakalıdır. Boy uzamasının durma yaşı, kızlar için 16-17 , erkek çocukları için 18-19 yaş civarıdır.

-Boy uzatmak için nasıl beslenmek gerekir?

Uzamax İçeriği , Meyve ve sebzeler, süt, tahıl, et ve bol miktarda sıvı içeren besleyici bir beslenme programının izlenmesi gençlerde boy uzamasına yardımcı olabilir. Özellikle kalsiyum ve benzeri minerallerin alınması bu bakımdan önemlidir. Boy uzaması için yapılması gerekenler sadece beslenme ile sınırlı değildir.

-Uyku boy uzamasına yardımcı olur mu?

Büyüme hormonlarının etkin bir şekilde işlevini gerçekleştirmesi için düzenli olarak uyumak gerekmektedir. Uyku vücudun ürettiği büyüme hormonlarının salgılanmasında önemli bir rol taşımaktadır. Büyüme hormonları 7-8 saatlik gece uykusu sırasında serbest bırakılır.

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?