Boy uzatan yiyecekler

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

boy uzatıcıBoyunun kısalığından şikayetçi olanlar ve memnun olmakta olanlar, boy uzunluklarını artırmak için egzersizlerden tutun, uyku düzenlerine kadar bir çok boy uzatıcı yöntemlere başvurmaktadırlar. Boy uzatmanın gerçekleşmesini desteklemek için beslenmenin oldukça önemli olduğu gerçeği biliniyor. Bu durum karşısında boy uzatan yiyecekler dikkat çekmektedir. Bu yazımızda boy uzatıcı özelliklere sahip olan yiyecekler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Boy kısalığı sorunuyla karşı karşıya olanların, boy kısalığı sorunlarının temelinde düzensiz beslenmenin oldukça önemli rol oynadığı biliniyor. Boy uzamasının yiyecekler ile sağlanması için 13-21 yaş aralığında bulunulması gerektiği söylenmektedir. Halbuki, gelişimin sağlanması ve belirli egzersizler sayesinde boy uzunluğunun artırılması mümkündür. Boy uzamasını sağlamak isteyenlerin 25 yaşına kadar gelişimin devam edebileceğini unutmamaları gerekiyor.

 

Ülkemizde boy kısalığı sorunları çokça rastlanılan problemler arasında yer alıyor. Boy uzunluğunun artırılmasına destek olmak için uzmanların çoğunluk olarak kalsiyum içeren besinleri tüketilmesi gerektiği savunmaları gerekiyor. Kalsiyum içeren besinler arasında peynir, yeşil yaprağa sahip olan sebzeler, kurutulmuş olarak hazırlanmış meyveler, baklagil çeşitleri, fıstık, ceviz ve lahana gibi yiyecekler boy uzatmayı desteklemektedir.

 

Kalsiyum maddesinin özellikle gelişim çağındaki çocuklara yeterli miktarda aldırılmaması ilerleyen yaşlarda gelişim geriliğine neden olabilir. Bu gelişim geriliğinin ilk başta da belirttiğimiz gibi, düzensiz beslenme sonucunda oluşmuş olduğu gerçeği önümüze çıkabiliyor. Yani düzenli beslenmeye ayak uydurmak, boyunuzun uzamasına katkıda bulunacaktır. Lakin boy uzamasını sağlayabilmek için diyet ya da beslenme önerileri için geç kalınmamalıdır. Ya da boy uzatıcı bitkisel ürünler kullanımı gerekliliği ortaya çıkabilir.

 

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları