Kısa Boylu Olmanızdan Kim Sorumlu?

7 sene önce tarafından yazılmıştır.

PJ-AV412_RESREP_DV_20100614181038Kısa boylu olmak pek çok kişinin şikayet ettiği konuların başında gelir. Boy kısalığı diye adlandırılan gelişim sorununda pek çok faktör etkilidir. Bunların başında; genetik faktörler, beslenme eksikliği, hormonal nedenler, kronik hastalıklar ve psikososyal bozukluklar gelir. Ancak bu sebepler arasında yer alan genetik faktörler tek başına boy uzunluğunu belirleyici bir özellikte değildir. Kısa boylu bir anne ve babadan uzun boylu bir çözük dünyaya gelebilir. Ya da durumun tam tersi, uzun boylu anne ve babaların kısa boylu çocukları olabilir. Bu sonuç tamamen diğer faktörlerin de etkili olduğu gerçeğini gözler önüne sermektedir.

 

Çocuğunuz Kısa Boylu mu?

Normal bir büyüme seyri en sağlıklı olan bir süreçtir bu da çocuklar için akranlarının boyu ile en kolay şekilde gözlemlenir. Bir diğer gözlem şekli de çocuklar için boy ve kilo çizelgesidir. Kız ve erkek çocuklar için ayrı olarak düzenlenen boy eğrisinde çocuğunuzun kısa boylu ya da uzun boylu olduğunu görebilirsiniz.

kız bebekler ayda kaç kilo almalı

erkek bebekler ayda kaç kilo almalıÇocuğunuzun Boyu Neyin Göstergesidir?

Çocuğunuzun boyunun kısa olması genetik faktörlerin belirleyici bir özelliği olabileceği gibi, diğer faktörlere de bağlı olabilir. Eğer çocuğunuz kısa boylu ise beslenme bozukluğunun bir sonucu olabilir. Bu faktörün yanı sıra, hormonal eksikliklere ve ergenlik ile ilgili bozukluklara bağlı olabilir. Kansızlık, böbrek yetmezliği, doğuştan kalp ve akciğer hastalıklarında da boy kısalığı görülebilir.

Beslenmenin Büyüme Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Beslenmenin boy uzunluğuna etkisi yadsınamayacak kadar büyüktür. Sağlıklı bir beslenme sağlıklı bir gelişimin sonucudur. Sağlıklı bir beslenme de kemikler de sağlıklı bir şekilde gelişir ve yeterli boy uzunluğuna ulaşır. Bu sağlıklı gelişim kişinin yaşlılık yıllarında da sağlıklı bir kemik yapısına sahip olacağının belirtisidir. Bu nedenle kalsiyum gibi kemik gelişimine etki gösteren vitamin ve minerallerin alınması önemlidir. Bu noktada etkili olacak ürünlerin başında da Uzamax gelmektedir. Uzamax boy uzatıcı içerdiği vitamin, mineral ve doğal bileşenlerle sağlıklı bir boy uzunluğuna yardımcı olur. Beslenme yoluyla gün içinde alamadığınız ya da ihmal ettiğiniz değerleri düzenli kullanımla almanıza yardımcı olan Uzamax gıda takviyesi doğal içeriği ile her yaştan, herkesin kullanımına uygundur.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları