Sağlıklı Bir Gelişimin İpuçları

7 sene önce tarafından yazılmıştır.

boy-uzatmaSağlıklı bir gelişim, boy ve kilo orantısının olması anlamına gelir. Boy olarak ortalama değerler ya da üzerinde bir uzunluk sağlıklı bir gelişim sürecinin sonucudur. Ancak çoğu zaman genetik faktörlerin yanı sıra büyüme hormonlarının yeterli çalışmaması ve beslenme gibi  sebeplerden dolayı sağlıklı gelişim süreci tamamlanamaz. Ancak doğru beslenme il birlikte dikkat edeceğiniz bazı küçük ayrıntılarla sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeniz ve daha uzun boya sahip olmanız mümkün!

 

Kemik Gelişimin Önemi

Sağlıklı bir gelişim süreci sağlıklı kemik gelişimi demektir. Kemiklerin sağlıklı olması da anne karnından başlayan bir süreçle ifade edilir. Yasamın ilk günleri ve ergenlik sonuna kadar gösterilecek özenle kemik kalitesinin korunması mümkün olur. Bu konuda her ne kadar genetik faktörler etkili olsa da sizin de yapabilecekleriniz var elbet. İşte yapabilecekleriniz…

 

Kemik Gelişiminde Kalsiyumun Önemi: Kalsiyum kemik sağlığı için önem taşır. Kafein alımı ve aşırı tuz bu gelişimi önler. Çünkü kafein ve aşırı miktardaki tuz alımı kalsiyumun idrarla vücuttan atılmasını sağlar. Bu da kaliteli bir gelişim ve yaşlanmanın önüne geçer.

 

 

Fazla Kiloya Dikkat!: Kaliteli bir gelişimin önündeki en büyük engellerden biri de kilo alımıdır. Fazla kilolar kemik gelişiminin önüne geçer. Ve hem duruş bozuklarına hem de omurga sorunlarına yol açar. Bu da sağlıklı bir gelişim ve yaşlanma sürecinin önünde bir engel oluşturur. Bu nedenle ideal kilonuzda olmanız çok önemlidir.

 

Zararlı Alışkanlıklarınızı Bırakın!: Alkol ve sigara tüketimi de vücuda alınan pek çok vitamin ve mineralin kullanılamasına neden olur. Kemiğin yapısını protein ve mineraller oluşturur ve gelişimi doğumdan başlayarak ergenliğin sonuna kadar devam eder. Bu süreçte kemik sürekli yapım ve yıkım halindedir. 30’lu yaşlardan sonra yıkım artmaya, yapım yavaşlamaya başlar. Bu dönemde edindiğiniz zararlı alışkanlıklar bu yıpranmayı daha da hızlandırır.

 

Gıda Takviyeleri Alın: Günümüzde pek çok gıda genetiği ile oynanmış olarak bizlere sunuluyor. Bunun sonucunda da doğasında var olan vitamin ve mineralleri alamıyoruz. Hal böyle olunca; kemik ve beden gelişimi için yeterli miktarda vitamin alımı gerçekleşemiyor. İşte bu süreçte bedeninizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve doğal bileşenleri; Uzamax gibi doğal gıda takviyelerinden alabilirsiniz. Uzamax boy uzatıcı, her yaştan kullanıma uygun, doğal içeriği ile bedeninizin gelişim sürecine destek olmaya yardımcı olur. Siz de Uzamax ile sağlıklı bir gelişim ve yaşlanma süreci geçirebilir, daha uzun bir boya sahip olabilirsiniz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları