Doğal Boy Uzatma Formulü

7 sene önce tarafından yazılmıştır.

BOY-UZATMAİnsanlar genellikle boy uzunluklarının genetik faktörlerle belirleyici olduğunu düşünür. Ancak genetik faktörler yalnızca belli bir noktaya kadar etkilidir. Bundan çok daha önemlisi uyku, dengeli beslenmek ve yeterli hareketle sağlanan kemik gelişimidir. Eğer yalnızca boy uzunluğunda genetik faktörler etkili olsaydı Uzakdoğu’da yeni neslin daha uzun boylu olması imkansız bir hale gelirdi. Ancak 2014 yılında yapılan araştırmalarda son 15 yılda 1.65 olan boy ortalaması Uzakdoğu’da 170’lere çıkmış durumda… Bu gerçek de boy uzunluğunda çeşitli iç ve dış etkenlerin de belirleyici bir neden olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor. İşte boy uzunluğunu etkileyen faktörler ve doğal yollarla boyunuzu uzatma yöntemleri…

Egzersizle Boyunuzu Uzatın

Çocukluk, ergenlik dönemi ya da sonraki süreçte yapacağınız boy uzatma egzersizleri ile boyunuzu uzatmanız mümkün. Egzersiz sağlıklı bir gelişim için belirleyici bir faktördür. Bu nedenle sporla uğraşan insanlar çok daha uzun boylulardır. Elbette daha uzun boylu olmanız için hepinizin birer sporcu olmasını beklemiyoruz ancak gün içinde 30 dakikanızı ayırarak yapacağınız egzersizlerle de daha uzun boylu olmanız mümkün. Bu egzersizleri şöyle sıralayabilmek mümkün: Askı hareketi, germe hareketi. Bu iki ana hareketle boyunuzu uzatabilirsiniz. Ancak düzenli olarak yapmaya özen gösterin. Yapılan araştırmalara göre bu hareketleri düzenli olarak 6 ay yapanların pek çoğunda boy uzunluğu ortalama 5 cm uzuyor.

Düzenli Uyuyun Gelişin

Halk arasında her ne kadar çok uyumak ve erken yatmak tembellik olarak algılansa da bu yanlış bir inanıştır. Sağlıklı bir gelişim süreci için yaşınız kaç olursa olsun dinlenmiş bir vücuda ihtiyacınız var. Bunun için gecenin ilk saatlerinde uykuda olmanız ve ortalama her gün 7-8 saat derin bir uyku çekmeniz çok önemlidir.

Doğru Beslenerek İdeal Boya Ulaşın!

Doğru beslenme boy uzunluğunda da etkili olan faktörlerin başında gelir. 0-2 yaş gurubunda ilk kemik gelişimi, 2-15 yaş aralığında gelişim süreci ve 15 – + sonraki dönemde de sağlıklı kemiklere sahip olmak için gerekli olan vitamin ve mineralleri almanız gerekir. Bunun için doğal beslenmeyi tercih etmeli ve kalsiyum içeren içecek ve yiyecekleri gün içinde tüketmeye özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir kemik gelişimi ve daha uzun bir boya sahip olmak için ayrıca her gün düzenli olarak Uzamax kullanabilirsiniz. Uzamax boy uzatıcı yardımı ile daha uzun bir boya sahip olabilir, hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları