Uzamax > Genel > Erken Ergenlik Boy Kısalığı Sorununa Yol Açıyor!

Erken Ergenlik Boy Kısalığı Sorununa Yol Açıyor!

boyAnneler babalar dikkat! Eğer çocuğunuz erken dönemde ergenliğe girdiyse boy kısalığı sorunu yaşayabilme oranınız 2 kat artıyor. Patalojik boy kısalığı olarak adlandırılan bu durum büyüme hormonunun durması ile özetlenebiliyor. Erken ergenlik ise büyüme hormonunu yavaşlatan ve durduran ilk faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Ergenlikte Boy Uzaması Yavaşlıyor

Çocuklarda boy kısalığı her ebeveynin yakın takibini gerektiren bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Ergenlik dönemine kadar devam eden boy uzaması, erken ergenlikte riske giriyor. Erken yaşta girilen ergenlik dönemi içinde büyüme hormonları yavaşlayarak boyun uzaması durma noktasına geliyor. Bu durumda da çocuğunuz için boy kısalığı riski artıyor.

Erken Ergenlik Nedir?

Erken ergenlik kızlarda 8 yaşından, erkeklerde ise 9 yaşından önce ergenlik bulgularının ortaya çıkması anlamına gelir. Ergenliğe girmek, daha önce kanda çok az miktarda olan kızlarda östrojen ve erkeklerde testesteron hormonlarının artmaya başlaması ile birlikte, vücutta daha önce gözlenmeyen bazı belirtilerin ortaya çıkmasıdır. Kızlarda meme tomurcuklanmasının başlaması yani göğüslerin yaklaşık ceviz büyüklüğüne gelmesi ile ergenlik başlarken erkeklerde ise yumurtalık yani testis boyutlarının yaklaşık 2.5 cm’in üzerine çıkması ile ergenlik başlamış demektir. Kızlarda normalde ergenlik 10-11, erkeklerde ise 11-12 yaşlarında başlar. Erkeklerde ergenliğin 13.5 yaşına kadar başlamaması, kızlarda ise ergenlik belirtilerinin 14 yaşa kadar görülmemesi de normal değildir.

Boyun Uzamasını Nasıl Sağlayabiliriz?

Erken ergenlikle birlikte durma noktasına gelen boy uzamasını alternatif yöntemler kullanarak devam ettirebilmeniz mümkün. Bu konuda en büyük desteği sağlayabilecek olan ürün Uzamax boy uzatıcı bitkisel kapsüldür. Her yaştan herkesin güvenle kullanabileceği Uzamax kapsül, büyüme süreci tamamlandıktan sonra da kişilerin uzayabilmesine yardımcı olan bitkisel bir üründür. Siz de kendiniz ve çocuklarınızın boy kısalığı sorunlarında Uzamax’ı güvenle kullanabilir, doğal yollarla boyunuzu uzatabilirsiniz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları