Uzamax > Genel > Boyunuzu Uzatmaya Ne Dersiniz?

Boyunuzu Uzatmaya Ne Dersiniz?

772731662154Uzun boylu olmak geçmişten günümüze bir güç simgesi olarak görülmüştür. Tarihte daha uzun boylular daha güçlü ve daha çok güvenilir olarak kabul edilmiştir. Yapılan araştırmalar günümüzde de benzer bir iç güdünün olduğu kanısında. Boy uzunluğu ve iş dünyası ile ilgili yapılan araştırmalarda uzun boylu kişilerin daha çok yönetici konumunda olduğunu ve daha çok kazandıklarını ortaya koymuştur. Bir diğer araştırma da uzun boylu kişilerin sosyal ve aile hayatında daha başarılı olduğunu ortaya koymuştur. Buradan sonuçla; uzun boylu olmak binlerce yıldır değişmeyen bir yaklaşımla, hayatta pek çok avantajı da beraberinde getiriyor.

Genetik Bir Miras Değil

Boy uzunluğu değiştirilemeyen ve karşı koyulamayan bir gelişim süreci olarak biliniyor. Ancak kısa boylu olmanın da kader olmadığı yine genetik uzmanlarının yaptığı açıklamaların arasında yer alıyor. Genetik faktörler yalnızca belli bir oranda etkili oluyor. Eğer %100 etkili olsalardı bugün Çin gibi kısa boylu toplumlarda boy uzunluğu her daim 1.60 oranında seyretmesi gerekiyordu. Ancak uzakdoğuda da boy uzunlukları her geçen gün yükseliyor. Genetik mirası geride bırakan yeni nesil gençler ortalama 1.70 boyları ile atalarına 10 cm fark atıyor. Özetle; kısa boylu bir anne ve babadan da uzun boylu çocuklar gelişebiliyor.

Genetik faktörlerin yanı sıra boy uzunluğunda etkili olan faktörler büyüme hormonları, beslenme ve sağlıklı yaşam koşulları yer alıyor. Eğer bu şartları sağlayabilirseniz boy uzunluğu gerçekleşebiliyor. Doğada var olan ve her biri çeşitli mucizelerin adı olan bitki ve yiyecekler de boy uzatma özellikleri ile biliniyor. İşte bu yiyeceklerden bazıları:

Süt ürünleri: Süt ve grubu ürünleri boyun uzamasında büyük önem taşıyor. İçerisindeki kalsiyum miktarı ile büyümeyi hızlandıran ve kemikleri güçlendiren süt ve süt ürünleri daha güçlü bir fiziki yapıya kavuşmaya yardımcı oluyor. Gelişim sürecini destekleyen bu doğal ürünler, kemik yapısını güçlendiriyor. Özellikle gece içilen 1 bardak süt, büyüme hormonlarının salgılanmasını sağlıyor. Bunun sonucunda da sağlıklı bir gelişimle birlikte galen daha uzun bir boydan söz edebilmek mümkün hale geliyor.

Brokoli: Her ne kadar pek fazla tüketilmeyen besinler arasında yer alsa da brokoli de boy uzamasını sağlayan besinler arasında alıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve vücudun korunmasında başrol oynayan brokoli, boyun uzamasını sağlayan önemli sebzeler arasında yer alıyor.

Kuru Meyveler: Kuru meyveler iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sebeple boy uzamasını sağlar. Ara öğün olarak veya süt ile birlikte tatlı ihtiyacını gidermek için yenilebilecek lezzetli besinler arasında yer alıyor. Ancak çok fazla tüketilmesi kilo sorunlarına yol açabileceği için gün içinde ortalama 4-5 kuru kayısı, 2 kuru incir, 1 avuç siyah kuru üzüm seçeneklerinden birinin tercih edilmesi yeterli olacaktır.

Susam: En yüksek kalsiyum içeren besin olması nedeni ile beslenmede önemli bir yeri olan susam, boyun uzamasına yardımcı olan besinlerin başında geliyor. Ancak susam da tıpkı kuru meyveler gibi tehlike yaratabiliyor. Susam içerisindeki yüksek orandaki yağ nedeniyle kilo kaynaklarından biri olarak biliniyor. Bu nedenle yalnızca bazı günler simit yenilerek de boy uzunluğu sağlanabiliyor.

Vitaminler: Yalnızca besinler değil, vitamin, mineral ve doğal bileşenler de boy uzamasına yardımcı oluyor. Boy uzunluğu sağlayan bütün vitamin ve mineralleri içinde barındıran Uzamax, içeriğinden aldığı güçlü etki ile boyunuzun uzamasına yardımcı oluyor. Uzamax boy uzatıcı aynı zamanda %100 doğal bir özelliğe sahip olarak karşınıza çıkıyor. Bu özelliği ile her yaştan herkesin kullanımına uygun doğal bir gıda takviyesi sınıfında yer alıyor. Siz de daha uzun boya sahip olmak için Uzamax boy uzatıcı kullanabilir, Uzamax’tan yardım alabilirsiniz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları