Uzamax > Genel > Boyunuzdan Şikayetçiyseniz Bunu Okuyun!

Boyunuzdan Şikayetçiyseniz Bunu Okuyun!

boy-nasil-uzatilirBoy kısalığı kader değil. Hangi yaşta olursanız olun boyun kısa olmasının nedeni yalnızca genetik faktörler değil. Beslenme de genetik faktörler kadar boy kısalığında etkili bir faktör. Özellikle çocukluk yaşlarında kendini ortaya koyan boy kısalığı için uygun yöntemlerle boy uzatmak mümkün. İşte boy kısalığı tanısı ve uygun tedavi yöntemleri…

Boy Kısalığının Tanısı

Boyun normal ya da kısa olması çocukluk yaşlarda ortaya çıkan bir durumdur. Dikkatli ve gözlemci her anne-baba çocuğunun boyunun kısa olup olmadığını anlayabilir. Bunun için en sağlıklı veriyi veren, çocuğunuzun boyunu akranları ile kıyaslamaktır. Yaşıtlarına göre kıyaslamak, size ortalama bir boy çizelgesi verecektir. Boyun en hızlı uzadığı dönem 0-1 yaş arası dönemdir. Bu dönemde ortalama bir çocuk 25 cm uzar. Doğum boyundan +25 cm boya uzayan bir beke normal olarak değerlendirilir. İkinci yaşta ise bu uzama 12 cm değerinde gözlemlenir. Bu uzunluk okul öncesi dönemlerde her yıl 6-8 cm, buluğ çağında da 5-6 cm olmalıdır. Eğer çocuğunuz bu uzunlukların altında bir uzama gösteriyorsa, kısa boylu olarak tanımlanabilir.

Ne Yapılmalı?

Boy uzama ile ilgili pek çok tıbbi ve alternatif tedavi yolları mevcuttur. Çocuğunuzun boyunun kısa olduğunu belirledikten sonra bu yöntemlere başvurarak standart olarak kabul edilen ortalama boy uzunluğuna kadar uzamasını sağlayabilirsiniz. Boy uzatmaya yardımcı olan alternatif yöntemlerden biri de Uzamax boy uzatıcıdır. %100 doğal içeriği ile her yaştan herkesin kullanımına uygun olan Uzamax, boyun uzamasına yardımcı olan doğal gıda takviyesidir. Siz de Uzamax yardımı ile hangi yaşta olursanız olun boyunuzu uzatabilirsiniz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları