Uzamax > Genel > Boyum Kısa Diye Üzülmeyin!

Boyum Kısa Diye Üzülmeyin!

cocügünüzün-boyünü-üzatan-yiyeceklerGünümüzde en önemli sorunlardan biri olan boy kısalığı özellikle çocukluk dönemlerde kendini ortaya koyan bir durumdur. Pek çok ruhsal soruna yol açan boy kısalığı, günlük hayatta da bazı zorlukları beraberinde getirir. Özellikle anne babaları en çok endişeye götüren boy kısalığı, pek çok ebeveyne ‘Çocuğumun boyu uzun olsun diye ne yapmalıyım?’ sorularını sordurur. Bu ve benzer pek çok soru boy kısalığı yaşayanların cevaplarını merakla beklediği sorulardandır. İşte boy kısalığı ile ilgili çok merak edilenler…

 

SORU: Boy kısalığı nedir?

CEVAP: Gelişim geriliği olarak da açıklanan boy kısalığı toplumda sıkça rastlanan sorunlardan biridir. Boy kısalığı ortalama uzunluk ya da çocukluk çağda akranları ile kıyaslama yöntemi ile kolaylıkla ortaya çıkabilen bir sorundur.

 

SORU: Boy kısalığının nedenleri nelerdir?

CEVAP: Çocuklarda boy kısalığı, büyüme geriliği, beslenme bozuklukları, bağırsak parazitleri, hormonal nedenler, ailevi nedenler, kronik hastalıklar gibi pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Ülkemizde görülen boy kısalığının en sık nedenlerinden biri ailesel faktörler ve beslenmedir.

 

SORU: Çocuğumun boyunun kısa olduğunu nasıl anlayabilirim?

CEVAP: Çocuğunuzun çıplak ayakla ölçülen boyunun, o yaş ve cinse göre normal büyüme eğrilerinin alt sınırlarının da altında olması durumunda çocuklarda boy kısalığından bahsetmek mümkündür.

 

SORU: Çocuğumun yetişkinlikle hangi boyda olacağını hesaplayabilir miyim?

CEVAP: Bu hesaplamada kız çocukları ve erkek çocukları için farklı hesaplama yöntemi mevcuttur. Kız çocukları: (Anne boyu) + (Baba boyu-13)/2 – Erkek çocukları: Baba boyu) + (Anne boyu+13)/2 şeklinde hesaplanır.

 

SORU: Kısa boylu anne babaların kısa boylu çocukları mı olur?

CEVAP: Genel olarak evet. Çocuklar için anne ve babanın boy ortalamalarında bir boy uzunluğu olacağını söyleyebilmemiz mümkün. Ancak beslenme gibi dış etkenlerle daha uzun ya da daha kısa boylu olmaları da söz konusudur.

 

SORU: Çocuğumun boyunu nasıl uzatabilirim?

CEVAP: Beslenme 0-2 yaş çocukların boy gelişiminde en etkili faktörlerden biridir. Bu nedenle kısa boylu olmasından endişe ettiğiniz çocuklarınızı gelişimine destek olabilecek şekilde dengeli ve yeterli beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu noktada Uzamax boy uzatıcıdan da destek alabilirsiniz. Doğal içeriği ile her yaşta herkesin kullanımına uygun Uzamax ile çocuklarınızın da boyunu uzatabilmeniz mümkün!

 

SORU: Ergenlik döneminde boy uzatmak mümkün mü?

CEVAP: Ergenlik dönemi büyümenin en hızlı olduğu dönemlerin başında gelir. Doğum sonrası ve ergenlik dönemi çocukların en hızlı büyüdükleri dolayısı ile de uzadıkları dönemdir. Ancak bu dönemde de kullanabileceğiniz Uzamax boy uzatıcı ile daha etkili sonuçlar alabilmeniz mümkün.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Bize Ulaştınız

boy uzatıcı,boy uzatıcı hap,boy uzatıcı toz,boy uzatmak,çocuklarda boy kısalığı,boy kısalığı,boy uzatmak mümkün mü,çocuklarda boy uzatmak,ergenlikte boy uzatmak,yetişkinlikte boy uzatmak,boy uzatan yiyecekler,boy uzatma,kısa boy,kısa boylular,boy uzatan hap,boy uzatan toz.

Uzamax Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde Koşulsuz İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları